specjalizacje

Poradnie specjalistyczne wchodzące w skład Spółki Lekarskiej na Kozłówce

Kraków, ul. Na Kozłówce 29

Poradnia diabetologiczna – oferuje porady w ramach umowy z NFZ – wymagane jest skierowanie

Poradnia okulistyczna oferuje porady w ramach umowy z NFZ – wymagane jest skierowanie oraz porady prywatne

Poradnia kardiologiczna – oferuje porady prywatne

Diabetolog

Poradnia diabetologiczna

Poradnia diabetologiczna oferuje kompleksową opiekę pacjentom z cukrzycą, rozpoczynając już w momencie rozpoznania stanu przedcukrzycowego, przez rozpoznanie i leczenie cukrzycy, aż po leczenie związanych z chorobą powikłań. Niezależnie od typu choroby (cukrzyca typu 1, cukrzyca typu 2, a także cukrzyca wtórna).

Lekarz diabetolog zinterpretuje wyniki badań laboratoryjnych, przeprowadzi oraz nauczy pacjenta samodzielnego pomiaru cukru we krwi za pomocą glukometru, kontroluje leczenie cukrzycy i przekaże pacjentowi zasady zdrowego odżywiania oraz zasugeruje wymaganą aktywność fizyczną.

Diabetolodzy współpracują również z innymi specjalistami, szczególnie w przypadku rozwoju powikłań cukrzycowych, takich jak: choroba wieńcowa, zawał serca, udar mózgu, nefropatia, neuropatia czy retinopatia. Zakres usług poradni diabetologicznej obejmuje:
  • diagnostykę i leczenie pacjentów z cukrzycą
  • kontynuację leczenia
  • konsultacje na potrzeby innych specjalistów
  • edukację pacjenta z cukrzycą
Jeśli pacjent planuje pierwszą wizytę w poradni diabetologicznej, ważne jest, aby zabrać ze sobą całą dokumentację medyczną, wypisy ze szpitali, aktualne wyniki badań oraz glukometr. Lekarz diabetolog będzie mógł wtedy dokładnie zapoznać się z historią choroby i wynikami badań, co ułatwi postawienie diagnozy i dobór odpowiedniego leczenia.
Okulista

Poradnia okulistyczna

W ramach poradni okulistycznej dysponujemy bardzo nowoczesnym tomografem ANGIO-OCT, który gwarantuje niezwykle precyzyjne badania i pozwala na:

  • analizę siatkówki oka
  • ocenę przedniego odcinka oka
  • fotografię dna oka

oraz laserem okulistycznym YAG dającym znakomite i natychmiastowe efekty w leczeniu zaćmy wtórnej oraz jaskry.

kardiolog

Poradnia kardiologiczna

Regularne badania kardiologiczne są kluczowe dla utrzymania dobrego stanu zdrowia i zapobiegania chorobom serca. Nasza poradnia oferuje kompleksowe badania i diagnostykę, które pozwolą Ci na wczesne wykrycie ewentualnych problemów z sercem i podejmowanie odpowiednich działań profilaktycznych.

Kraków, ul. Wielicka 76

Poradnia logopedyczna 

Poradnia psychologiczna dla dzieci i młodzieży

Poradnia zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży

logopeda

Poradnia logopedyczna

Nasza poradnia logopedyczna specjalizuje się w diagnozowaniu oraz prowadzeniu terapii logopedycznej i neurologopedycznej, terapii dla niemowląt (z problemami karmienia – ocena wędzidełka podjęzykowego) oraz terapii dzieci z wadami wymowy, szeroko pojętymi problemami komunikacyjnymi, zespołami genetycznymi, zaburzeniami czytania i pisania.

W poradni pracują wykwalifikowani logopedzi i neurologopedzi, którzy mają doświadczenie w pracy z pacjentami z zaburzeniami mowy na różnych podłożach.

Ponadto, specjalizujemy się również w pracy z osobami dorosłymi, których zaburzenia mowy wynikają z uszkodzenia centralnego układu nerwowego.

Pracownicy poradni systematycznie podnoszą swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w szkoleniach i kursach. W swojej pracy stosują różne metody terapeutyczne, w tym kinesiotaping logopedyczny. Dzięki takim działaniom pacjenci poradni logopedycznej mogą liczyć na profesjonalną opiekę i wsparcie w procesie diagnozowania i leczenia swoich zaburzeń mowy i komunikacji.

W ramach poradni logopedycznej zapewniamy:

  • kompleksowe badanie oraz poradę logopedyczną
  • terapię wad wymowy
  • terapię zaburzeń mowy i komunikacji
psychiatra

Poradnia zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży

W ramach tej poradni zapewniamy diagnozę i terapię różnych problemów psychicznych, które mogą dotyczyć dzieci i młodzieży. Jesteśmy tu, aby pomóc Twojemu dziecku przezwyciężyć lęki, depresję, problemy z zachowaniem i innego rodzaju trudności. Działamy w oparciu o najnowsze metody terapeutyczne.

psycholog

Poradnia psychologiczna dla dzieci i młodzieży

W ramach poradni psychologicznej nasz zespół doświadczonych specjalistów oferuje profesjonalną pomoc w radzeniu sobie z różnymi trudnościami emocjonalnymi oraz psychologicznymi. Działamy w oparciu o najnowsze metody terapeutyczne, aby zapewnić skuteczną i bezpieczną opiekę dla Twojego dziecka.

Skip to content